Warta 2016

XIX OLSZTYŃSKI MIĘDZYNARODOWY SPŁYW KAJAKOWY

WARTA 2016 (135 km) 30 lipca – 6 sierpnia 2016r.

Uczestnicy : 20 osób – Paweł i Benek; Joasia i Krzyś; Andreas i Matthias; Daniel jako grand beaignier; Adrian i Lech; Rafał i Max; Arek i Darek; Łukasz i Wojtek; Dawid i Tomek; Grzesiek i Tomek; Piotr jako inicjator nowej idei OMSK2.

OMSK2 – Olsztyński Międzynarodowy Spływ Kajakowy i Kolarski. Piotr jako pierwszy wsadził rower pomiędzy nogi i starał się pedałować odcinki jakie my pokonywaliśmy kajakiem. Choć nie on jest pomysłodawcą takiego połączenia naszych letnich aktywności, to on pierwszy to ziścił. Już rok wcześniej Monika i Krzyś myśleli o tej symbiozie kajaka i roweru. Zapowiada się, że już co roku będzie zarówno grupa kajakarzy jak i kolarzy.

KIlka najistotniejszych wydarzeń :
– najbardziej wypasiona kolacja zamykająca spływ w Hotelu Na Półboru
– najdłuższy przepłynięty dotychczas odcinek rzeki podczas całego spływu
– najmniej liczna grupa do zwiedzania przedspływowego w Wieluniu (3 osoby)
– najładniejsza z dotychczas przepłyniętych rzek przez Adriana
– najwygodniejszy z dotychczasowych spływów z powodu transportu samochodowego „kuchni” przez kilka dni spływowych

30 lipca 2016 (sobota) – zbiórka o godz. 14.00 w Wieluniu … na zwiedzanie miasta, lunch, zakupy. Nikt nie przyjechał oprócz Krzysia, Tomka i Grześka. Zwiedzania więc nie było za dużo. Za to był lunch w Restauracji przy rynku. Popołudniu i wieczorem przybyli wszyscy uczestnicy do Prusicka do domków nad Wartą.  Wieczorem, oprócz kolacji grillowej, odbyła się już druga degustacja piw Browaru Miejskiego Gloger Białystok – organizator Max.

31 lipca 2016 (niedziela)I odcinek 22 km : Prusicko-Rybaki (659,0) – Kule (637,0). Nocujemy we wsi, za płotem gospodarza, od którego kupujemy ognisko za 40 zł. Na obiadokolację smaki dzieciństwa (makaron z serem). Piotrek z rowerem gubi się i samotnie nocuje w hotelu w Działoszynie.

1 sierpnia 2016 (poniedziałek)II odcinek 17 km : Kule (637,0) – Działoszyn (620,0). Nocleg przy moście, gdzie znajdują się dwie „unijne” wiaty ze stołami – miejsce spotkań miejscowego establismentu. Najpierw zbieramy pełen wór śmieci, by móc tam zacząć egzystować. Dociera Piotrek. Docierają też do nas na spływ Dawid i Tomek z Mohitem (Mojitem???). Wojtek i Łukasz postanawiają przekazać swój kajak chłopakom z psem i podróżować czterokołowym wehikułem wyświadczając wszystkim przysługę transportu gratów spływowych do końca spływu. Robią też zakupy! Choć częściowo zrealizuje się Benkowe marzenie o transporcie rzeczy w czasie spływu… Może stanie się to niedługo regułą?

2 sierpnia 2016 (wtorek)III odcinek 20 km : Działoszyn (620,0) – Kępowizna (600,0). Nocujemy na polu namiotowym na terenie „Nadwarciańskiego Grodu” – ośrodka kolonijno-harcerskiego. Korzystamy ze stołówki razem z całą gromadą dzieciaków. Dzięki temu zapewne zaczynamy środę kaszką manną na mleku.

3 sierpnia 2016 (środa)IV odcinek 29 km : Kępowizna (600,0) – Felinów k. Osjakowa (571,0). Troszeczkę zdesperowani brakiem pól namiotowych znajdujemy bardzo ciekawe prywatne pole namiotowe z toaletą, „ogrodowym prysznicem”, stołami pod namiotem i powaloną śliwką obsypaną owocami. Nieopodal zlokalizowana masarnia dostarcza smacznych wędlin na podwieczorek i śniadanie. Nocne wycie Krzysia, Maxia i Daniela.

4 sierpnia 2016 (czwartek)V odcinek 22 km : Felinów (571,0) – Siemiechów (549,0). Nocleg na dzikim polu namiotowym z dojazdem polną drogą przez błoto. Wojtek drżał o swój wehikuł.

5 sierpnia 2016 (piątek)VI odcinek 25 km : Siemiechów (549,0) – Sieradz Błonie (524,0). Odcinek pokonujemy o prawie 2 godziny szybciej niż w planie. Transport bagaży i uczestników taksówką do Hotelu Na Półboru w okolicach Sieradza. Kierowcy tradycyjnie jadą z kajakami po samochody do Prusicka. O godz. 19.00 uroczysta kolacja w Sali konferencyjnej A na I piętrze kończąca XIX OMSK i rozpoczynająca wyjazd CZECHY 2016.

6 sierpnia 2016 (sobota) – śniadanie w hotelu i wyjazd do domów lub na wyprawę pospływową.

 

Wypożyczalnie kajaków i inne ciekawe linki :
www.kajaki-nad-warta.pl
www.kajakiempowarcie.com.pl
www.adamexkajaki.pl
www.kajakowo.net.pl
www.kajakzone.pl
www.polboru.pl/pl/

Koszt spływu wyniósł : 566,30 PLN/os.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://omsk.com.pl/wp-content/uploads/2018/01/f4221.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 460px;}