Czechy 2016

ZAMKI I INNE ATRAKCJE CZECH – 6 – 14 sierpnia 2016

Ekipa: 12 osób rozlokowana w 3 samochodach : Golf WU (Lech, Jacek, Max, Adrian), Tiguan GPU (Tomek, Tomek, Jacek, Krzyś), Nissan GA (Asia, Monika, Tomek, Grzesiek).

6 sierpnia 2016 (sobota) – po śniadaniu w Hotelu na Półboru pod Sieradzem, pożegnaniu ekipy spływowej, wyruszamy w trasę do Czech. Jesteśmy pod wrażeniem trasy S8. W 1.5 h dojeżdżamy do Wrocławia. Omyłkowe przekroczenie granicy w Kudowie Zdroju przez ekipę Qashqaia i Tuarega oraz roboty drogowe na trasie Golfa powodują ok. 1,5 godzinne opóźnienie. Docieramy do pierwszego naszego zamku w Bouzovie (festyn, tłumy). Rezygnujemy ze zwiedzania Sternberka. Po spacerze w Ołomuńcu kwaterujemy się w Hotelu Orea Atrium w Otrokovicach ok. 21.15. Pomimo 4 gwiazdek, które posiada hotel, bardzo przestronnego wnętrza i pokoi, ciekawej architektury nasza doświadczona ekipa nigdy nie przyznałaby 4 gwiazdek temu obiektowi … (brak możliwości zamówienia kolacji w restauracji, niezbyt profesjonala i miłą obsługa w recepcji) – na pewno dokonam stosownej oceny na www.booking.com!

7 sierpnia 2016 (niedziela)Kromeryż, Slavkov u Brna, Brno. Podziwiamy porządek i smak w odrestaurowaniu małych miasteczek, które zwiedzamy. Konsumujemy bardzo smaczny obiad w Slavkowie (vieprova panenka …). Wieczorny spacer po Brnie, niestety bez naszych kruszynek Dżoany i Moniki, które udały się samotnie do??? (podobno pokoju, ale wszyscy twierdzą, że na lesbian show). Kameralny hotel VV na ulicy Młyńskiej bez żadnych gwiazdek bardziej przypada nam do gustu niż wczorajszy „wysrany”. Obfite, pyszne śniadanie bardzo smakuje wszystkim, no może oprócz Krzysia, który musi stosować Stoperan J ciekawe po czym?

8 sierpnia 2016 (poniedziałek) – po śniadaniu opuszczamy Brno i ruszamy na podbój kilku zamków : Lednice – Valtice – Mikulov – Vranov nad Dyji. Czy mamy już przesyt? Większość na szczęście jeszcze nie! Ciekawy wieczorny spacer po miasteczku Slavonice wpisanym na listę UNESCO. Kolacja w Restaurace Appetito po drugiej stronie Rynku i naszego Hotelu Arkada. Wystrój i czystość hotelu, obfitość menu śniadaniowego wypada bardzo blado w porównaniu z dniami poprzednimi. A cena bardzo podobna!

9 sierpnia 2016 (wtorek) – pielgrzymki naszej po czeskich zamkach ciąg dalszy. Telcz – bardziej urzeka nas prześliczny rynek niż zamek. Następnie przez kompleks zamkowy w Jindrichuv Hradec pędzimy do malowiniczo na wodzie położonego zamku Cervena Lhota. Przed dotarciem na nocleg (łamiąc przepisy, wjeżdżając pod zakazy w Czeskich Budziejowicach) do bardzo komfortowych „U Tri Hrusek” odwiedzmy jeszcze Treboń. Wieczorny i poranny (dnia następnego) spacer po mieście.

10 sierpnia 2016 (środa) – bardzo sprawne zwiedzanie. 45 minut w Hluboka nad Vltavou. 25 minut w Holaszowicach. Od 2,5 do prawie 4 godzina w Ceskym Krumlovie. Nocleg w Hotelu Kasperk (integracja! pokój 3 os., 4 os., 5 os.) w Kasperkich Horach. Wieczorny basen (Joasia, Tomek, Grzesiek grupowo oraz Lech – samotnie na golasa).

11 sierpnia 2016 (czwartek) – obfitość śniadania w Hotelu Kasperk nie była nadzwyczajna. Po śniadaniu wspinamy się 1300 m do zamku Kasperk. W ciągu dnia odwiedzamy zamki Strakonice, Zvikov, Orlik nad Vltavou. Na kolejne dwa noclegi kwaterujemy się w Pivotel z własnym browarem w Letach u Dobrichovic.

12 sierpnia 2016 (piątek) – „luźny dzień”. Dziewczyny chodzą swoimi ścieżkami po Pradze i w aquaparku. Chłopacy zwiedzają zamki Karstejn i Krivoklat. Długowieczorne „debaty” w restauracji hotelowej Pivotel. Tomkowi Z. nie udaje się pobić rekordu 10 piw pszenicznych w ciągu wieczoru (kończy z rezultatem „8”).

13 sierpnia 2016 (sobota) – wracamy do Ojczyzny. Dwa ostatnie czeskie zamki Kost i Frydlant. Nocne zwiedzanie i nocleg w zamku Czocha w Suchej.

14 sierpnia 2016 (niedziela) – śniadanie o 8.00 w hotelowej restauracji. Pożegnanie. 3 samochody różnymi trasami wracają do naszych prywatnych zamków i twierdz.

OMSK FILMS w reż. Monika K. zaprasza:

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://omsk.com.pl/wp-content/uploads/2018/01/f4259.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 460px;}