Łagów 2021

Łagów i wyjazd enoturystyczny / 07-14 sierpnia 2021r.

Covidova pandemia nie dała nam zaplanować pospływowego podboju Europy czy świata, dlatego postanowiliśmy spędzić ten czas bardziej swojsko, krajowo, poznając zakamarki lubuskiego i odkrywając turystykę związaną z uprawą winorośli i produkcją wina w Polsce.

W 16 osób zasiedliliśmy 4 domki w Louisa Park w Łagowie. Jacek & Lech oraz Adrian & Paweł w domku nr 1. Załoga domku nr 2 to Joanna & Monika i Tomek & Grzesiek. W domku nr 3 rozgościli się Andreas & Matthias oraz Tom i Max. Natomiast domek 4 był siedzibą Pawła & Benka i Tomka & Tomka (TTetki).

Tydzień upłynął nam na różnego rodzaju atrakcjach:
*kajakowanie, rowerowanie i pływanie saute w Jeziorze Łagowskim i Trześniowskim;
*wylegiwanie się na plaży i zabawy w piachu;
*polsko-niemieckie wieczorne dysputy przy ognisku;
*pedałowanie po okolicy;
*wieczornego degustowania trunków i pączków;
*praca on-line z komputerem (szczególnie Lech & Grzech);
*całodzienny wyjazd enoturystyczny;
*całodzienny wyjazd turystyczny;
*delektowanie się kuchnią regionalną, szczególnie w restauracjach „Ważka” i „Pod lipami”;
*opieka i zabawa z Nelly, Finelem, MoJo i Ridgym;
*MRU – międzyrzeckiego rejonu umocniony ze zwiedzaniem podziemnej trasy turystycznej w Boryszynie;
*rozgrywki w Rummycube.

Kilka dni spędzili z nami Krzysiu i Andrzej przemierzający Polskę zachodnią na własną rękę.

Środowa całodzienna wyprawa enoturystyczna polegała na zwiedzaniu winnic, degustowaniu ich winnej produkcji, słuchaniu o początkach i rozwoju winiarstwa  w lubuskiem. Historia każdej z odwiedzonych winnic była ciekawa i nasączona nie tylko smakiem wina ale i ciekawymi dygresjami z rozwoju tych winnic. Odwiedziliśmy „Winnicę w ogrodzie” i „Winnicę Pod Lipą” w Górzykowie oraz „Cantinę” i „Winnicę Mozów” w Mozowie. A także następnego dnia zawitaliśmy na chwilę do „Winnicy Kinga” w Starej Wsi pod Nową Solą. Niektórzy uczestnicy z pewnością spędzą wiele jesiennych wieczorów na kosztowaniu „pamiątek” z tych winnic.

Cały czwartek spędziliśmy przemierzając z Panem Jarkiem, naszym przewodnikiem, ciekawe miejsca w bliższej i dalszej okolicy. Nasza trasa objęła :
*Świebodzin i wizytę u Chrystusa Króla z widokiem na najstarsze Tesco na ziemi (bo zostało wybudowane 5 lat przed Chrystusem);
*wizytę w przepięknym renesansowym kościele w Klępsku;
*wycieczkę po Nowej Soli i wizytę w Parku Krasnala;
*wieżę widokową „Joanna” z pięknym widokiem na Jezioro Sławskie;
*obiad w Restauracji Sławianka w Sławie, gdzie zgubiliśmy Maxia;
*wizytę w rzemieślniczym browadze „Edi”;
*uroczy spacer po starówce miejscowości Wschowa;
*wizytę w parowozowni Wolsztyn.

W czasie całego pobytu odbyły się wewnątrzdomkowe rozgrywki w Rummycube, które wyłoniły przedstawicieli (Joanna, Paweł G., Tom R., Tomek Sz.) do rozegrania Wielkiego Finału Rummycube Cup Łagów 2021. Zwycięzcą został Paweł G. reprezentant domku nr 1. GRATULUJEMY !

Czy w kolejnym roku uda się nam zorganizować wyjazd pospływowy już w zagranicznej formie? Kto zna odpowiedź?

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://omsk.com.pl/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210811_112233_450x600.jpg);background-size: cover;background-position: center bottom;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 460px;}