Pierwsze Piątki Miesiąca 2021

8 Pierwszy Piątek Miesiąca – 5 listopada 2021r.

Ostatni piątek 2021 roku zgromadził nas w liczbie 16 osób u Wojtka na Słupeckiej.

Jak na ostatni taki wieczór roku było SUPER wyjątkowo.

Potrawy przyrządzone przez naszych Master Chefów były wyśmienite!
Niech świadczą o tym też pierwsze miejsca przyznane ex aequo :
I miejsce : Kuba (soczewica masala z indyjskim ryżem) oraz Marek & Dominik (placuszki mięsno-ziemniaczane)
II miejsce: Staszek & Wiktor (leśny mech) oraz Marcin (tort w chuj)
III miejsce: Artur (małe tortille)
IV miejsce: Wojtek & Czarek & Filip (gdyńska tarta dyńska)
IV miejsce: Hubert (tarta)
V miejsce: Łukasz (perfekcyjny kurczak na ząb)
VI miejsce: Wojtek (ze świeżymi jajkami od kury lesbijki), Rafał (sałatka jarzynowa), Tomek & Grzesiek (sałatka ananasowo-szynkowo-selerowa).

Po przepysznej uczcie przenieśliśmy się w świat rękodzieła. Zbierając kasztany, żołędzie, szyszki myśleliśmy z Wojtkiem, że przypomnimy sobie świat naszego dzieciństwa, jak tworzyliśmy leśne ludziki z wykorzystaniem tych owoców kasztanowca i dębu oraz kłosów zarodnionośnych drzew iglastych. W pięciu grupach stworzyliśmy odmienne dzieła.
Podziwiajcie !!!

Następny PPM już w 2022 roku! Zapraszamy!

7 Pierwszy Piątek Miesiąca – 8 października 2021r.

Po raz pierwszy w Gdańsku, po raz pierwszy tak kameralnie z Kamą, Łukaszem, Wojtkiem oraz Tomkiem&Grześkiem. A Gościem specjalnym była Pani Ewa, fenomenalna przewodniczka po Gdańsku i nie tylko. Przygotowała dla nas fajną grę miejską. Żałujcie cieniasy, domoluby, antyspotykacze.

 

6 Pierwszy Piątek Miesiąca – 3 września 2021r. w Warszawie.

Kolejny PPM, ale pierwszy w Warszawie. Dzięki pomysłowości Bartka i Łukasza. Dzięki Panowie!

Chciałem trochę ponarzekać, że Warszawa śpi, że się nie bawi, że człowiek się tutaj nudzi. Chciałem napisać, że był to PPM, który w ich krótkiej historii najszybciej się zakończył. Ale prawda jest odmienna.

Pierwszą odsłoną PPM było spotkanie w piątkowy wieczór w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego przy ulicy Jazdów 1. Mogliśmy tam porozmawiać (nawet po latach, np. Agata i Artur po 15 latach / Iza i Grzegorz po 6 latach …), podrinkować, ale co i bardzo nowatorskie dla PPM i dla niektórych PPMowców – pośpiewać! Nie wiem jak inni, ale ja – Grzegorz śpiewałem na karaoke pierwszy raz w życiu!
Spotkaliśmy się w sporym gronie 17 osób (no prawie 18 osób – bo Mariusz był w pociągu jadącym do nas): Joanna & Monika, Aga, Agata, Iza, Agnieszka, Jacek & Lech, Piotr, Artur, Adrian & Paweł, Paweł, Bartek & Łukasz, Grzegorz & Tomasz.

Przedłużeniem piątkowego PPMowego spotkania była urocza sobota spędzona w gronie siatkarzy z całej Europy, którzy dotarli do Warszawy na 13th Volup Summer Cup. Drużyna naszych chłopaków – Bartka i Łukasz wywalczyła złoty (a skromny bo szklany) medal na poziomie B. GRATULUJEMY PANOWIE !!! Kibicowanie było bardzo emocjonujące, szczególnie w czasie ostatniego finałowego meczu z drużyną z Katowic.

Znaleźliśmy czas i na spacery (np. po cudnym Sadzie Żoliborskim), kawulcowanie w Lubaszce, ucztowanie w Wi-Tai na placu Konstytucji … a potem degustację win i drinków na Woli bez oporów.

Dziękujemy Warszawo. Spisałaś się na medal.
Czekamy na więcej, czekamy na następne razy !!!

5 Pierwszy Piątek Miesiąca / odbyty w 3 piątek miesiąca 18 czerwca 2021r.

Jeżeli EURO 2020 odbywa się w 2021 roku, to dlaczego PPM nie może obyć się w trzeci piątek? Pomimo, że trzeci to i tak był ciekawy. Piątkowało 10 osób : Dominik i Marek, Michał, Wojtek M., Wojtek H., Marcin, Tomek Z., Filip oraz Tomek & Grzesiek.

Było matematycznie, intelektualnie, smakowicie, piaskowo i butelkowo.

Matematycznie i intelektualnie, bo zadaniem dla 2 grup zamkniętych w sypialniach było rozwiązanie kilku zagadek w celu odgadnięcia numeru telefonu, na który należało wysłać poprawną odpowiedź pewnej zgadywanki.

Smakowicie, bo potraw było bez liku i bardzo pysznych.
I miejsce zdobyły „babeczki serowo-szpinakowo-nie/wege” wg Dominika i Marka.
II miejsce zajął Michał ze swoją fenomenalną „zapiekanką makaronową – palce lizać”.
III miejsce ex aequo „chłodnik myślenicki” by Wojtek oraz „panini con formaggio, chorizo e verdura” produkcji Tomka i Grześka.
IV miejsce przypadło Marcinowi z „biszkoptem truskawkowym”.
V miejsce również ex aequo trafiło do Wojtasowych „sajgonek” i Zapasowych „pierogów”.
Jak to sprawnie wysublimowane podniebienia jury bezbłędnie rozpoznały brak odpowiedniego zaangażowania w samodzielne przygotowanie potraw!

Natomiast było też i piaskowo i butelkowo, bo oprócz tego, że nie jedną butelkę opróżniliśmy to ostatecznie wylądowaliśmy na plaży w Redłowie witając sobotę i grając w butelkę …

To był naprawdę przeuroczy wieczór. Dziękujemy Wszystkim. Dziękujemy Wojtusiowi i Marcinowi za pomoc przy instalacji naszego nowego telewizora, a Markowi za informatyczne opracowanie wizji i fonii.

4 Pierwszy Piątek Miesiąca – 7 maja 2021r.
Wieczór i noc spędziliśmy w gościnnych progach Wojtka i Kuby. Po raz pierwszy piątek zakończył się rano ok. 6.00 w sobotę. Po raz pierwszy potrzebna była drobna interwencja lekarska.

Gościem specjalnym była Karina – baletnica, tancerka, choreograf, wieloletnia współpracowniczka Teatru Muzycznego w Gdyni. Karina starała się najpierw nas rozgrzać, potem zmęczyć, a następnie nauczyć tanecznego flash mobu omskowego. Na pewno udało się jej bardzo nas zmęczyć. W nogach jednak pozostały pewne układy.

Uczestniczyło 16 osób: 3x Artur, 2x Wojtek oraz Kuba, Michał, David, Dominik, Marek, Adam, Marcin, Rafał, Patryk, Tomek & Grzesiek.

Tradycyjna już kulinarna konkurencja zakończyła się bezkonkurencyjną wygraną Dominika i Marka w postaci rolady szpinakowo-jajecznej (1).
(2). placki cukiniowe Michała
(3). ciasto Milky-Way Adama
(4). jajko w szynce w sosie tatarskim Davida from GB
(5). ciasteczka osiane Adasia
(6). serowo-cukiniowy grill Wojtka i Kuby
(7). ślimaki z ciasta francuskiego Marcina ex aeqou z sushi Artura
(8). krokiety „wypierdalaj” Wojtka ex aeqou z sałatką owocową Tomka i Grześka
(9). chaczapuri z jajkiem Artura / sałatka wiosenna Patryka / drożdżówka ze śliwką Marka.

Naprawdę było przeuroczo i smacznie! Wojtku ! Kubo ! Dziękujemy za gościnę i liczymy na kolejne imprezy.
Zdjęcia nie oddadzą wszystkiego, ale warto zerknąć.

 

 

3 Pierwszy Piątek Miesiąca z powodu Wielkiego Piątku odbył się 9 kwietnia 2021r.

Niestety z powodu covidowej izolacji naszego specjalnego gościa, który miał poprowadzić to spotkanie musieliśmy szukać alternatywnego pomysłu. Uczyliśmy się więc tańczyć JERUZALEM. Nie było to super proste zadanie, jednak większości z nas się udało.  A zgromadziło się aż 18 osób (Łukasz i Bartek / Łukasz i Zbyszek / Tomek i Maciek / Dominik i Marek / David / Michał / Wojtek / Adam / Marcin / Mariusz / Patryk / Paweł / Tomek i Grzesiek).

Kulinarną potyczkę wygrała lasagnia italiana by Mario (Mariusz),
II miejsce – rolada serowa z pieczarkami i indykiem (Tomek i Maciek),
III miejsce – tort marchewkowy (Łukasz i Zbyszek),
IV miejsce ex aequo – śledź w śmietanie (Michał) i krupnik (gospodarze),
V miejsce – founde czekoladowo-owocowe (Marcin),
VI miejsce – śledź korzenny (David),
VII miejsce ex aequo – sałatka tuńczykowa (Bartek i Łukasz) oraz szarlotka łańcucka (Paweł)
VIII miejsce ex aequo – szczypiorek a la szparagi (Adam) i karpatka (Dominik i Marek).

 

2 Pierwszy Piątek Miesiąca, 5 marca 2021r.

Nasze drugie już cykliczne spotkanie zgromadziło 9 osób: Wojtka i Adama, Tomka i Michała, Wojtka i Marcina, Tomka i Grześka ze specjalnym udziałem Tomka. W sumie 3x Tomek. Uwielbiam i kocham to Imię!

Spotkanie postanowiliśmy poświęcić choć trochę swojemu zdrowiu. Większość z nas spędza wiele czasu przy biurku, czy to zawodowo czy też i zawodowo i pozazawodowo. Czy zawsze pamiętamy o naszym kręgosłupie? Czy wiemy jak właściwie siedzieć przy biurku? Albo jak zadbać o swój kręgosłup po pracy? Tomek z wykształcenia, zawodu i pasji fizjoterapeuta uczył nas jak dbać o swój kręgosłup.

Zadbaliśmy tez i o podniebienie. Przygotowane potrawy i ich ocena dokonana przez uczestników:
I miejsce – naleśniki z serem i rodzynkami w sosie śmietanowo-waniliowym (Tomek i Grzesiek).
II miejsce – zapiekanka ryżowa z jajkiem (Wojtek).
III miejsce – sałatka ostra z tortellini ex equo z roladkami makrelowymi (obie potrawy Adama).
IV miejsce – szarlotka (Marcin).

Oto fotorelacja z wieczoru:

1 Pierwszy Piątek Miesiąca, 5 lutego 2021r.

Idea narodziła się gdzieś na pograniczu płatów czołowego i skroniowego lewej półkuli mózgu Grzegorza pod koniec 2020 roku. Pandemia opóźniła inaugurację tych spotkań. W piątek 5 lutego o godz. 18.00 rozpoczęliśmy pierwsze spotkanie w momencie pojawienia się dwóch gości specjalnych Bartka i Łukasza z Warszawy. Zgotowali niezłą niespodziankę.

Tematem PPM 1 były filmy LGBT. Tomasz i Grzegorz spędzili kilka poprzedzających tygodni na oglądaniu i wybieraniu „odpowiednich” filmów, by one swoim tematem, kunsztem stworzenia, klimatem, grą aktorską, krajobrazami … czymkolwiek były warte zaprezentowania w czasie tego wieczoru. Wybrać było trudno, ale się udało.

W czasie wieczoru obejrzeliśmy 3 filmy:
1. „Mario” w reż. Marcela Gislera, szwajcarski film z 2018 roku poruszający temat homoseksualizmu wśród piłkarzy. Jest uczucie, walka o sukces na boisku i grę w zespole pierwszoligowym. Jest też zmierzenie się dwóch głównych bohaterów z chyba najbardziej skostniałym podejściem środowiska do sportowców lgbt uprawiających piłkę nożną.
2. „Na końcu świata” w reż. Omara Hidalgo, chilijski film z 2019 roku przenoszący nas w przepiękne krajobrazy południowego Chile. Film pozwala zastanowić się czy każda prawdziwa miłość jest tak silna, by warto dla niej przebudować całe swoje życie, przeprowadzić się na koniec świata, zrezygnować ze swoich życiowych planów, rozstać się z rodziną?
3. „Fatalny układ” w reż. Leona Lopeza, brytyjski film z 2014 roku pobudza nas do refleksji czy w imię miłości możemy ranić naszych najbliższych? Trzyma w napięciu, zaskakuje zakończeniem.

Wszystkie 3 filmy w ocenie uczestników PPM1 otrzymały noty powyżej 4 pkt na 5 pkt.

W PPM1 wzięło udział 8 osób. Rozkoszowaliśmy się przygotowanymi daniami:
I miejsce – zimnymi nóżkami (zylcem) w wykonaniu Ewuni i Piotrusia;
II miejsce – zapiekanką ziemniaczano-mięsną – Wojtek M;
III miejsce ex aequo – lazanią (Marcin Z), bograczem (Tomek i Grzesiek) i grzankami z gruszką, serem pleśniowym i pesto (Bartek i Łukasz),
IV miejsce – ślimaczkami z serem i szynką (Michał).

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://omsk.com.pl/wp-content/uploads/2021/02/DSC02906-—-kopia_800x600.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 460px;}