Pierwsze Piątki Miesiąca 2021

II Pierwszy Piątek Miesiąca, 5 marca 2021r.

Nasze drugie już cykliczne spotkanie zgromadziło 9 osób: Wojtka i Adama, Tomka i Michała, Wojtka i Marcina, Tomka i Grześka ze specjalnym udziałem Tomka. W sumie 3x Tomek. Uwielbiam i kocham to Imię!

Spotkanie postanowiliśmy poświęcić choć trochę swojemu zdrowiu. Większość z nas spędza wiele czasu przy biurku, czy to zawodowo czy też i zawodowo i pozazawodowo. Czy zawsze pamiętamy o naszym kręgosłupie? Czy wiemy jak właściwie siedzieć przy biurku? Albo jak zadbać o swój kręgosłup po pracy? Tomek z wykształcenia, zawodu i pasji fizjoterapeuta uczył nas jak dbać o swój kręgosłup.

Zadbaliśmy tez i o podniebienie. Przygotowane potrawy i ich ocena dokonana przez uczestników:
I miejsce – naleśniki z serem i rodzynkami w sosie śmietanowo-waniliowym (Tomek i Grzesiek).
II miejsce – zapiekanka ryżowa z jajkiem (Wojtek).
III miejsce – sałatka ostra z tortellini ex equo z roladkami makrelowymi (obie potrawy Adama).
IV miejsce – szarlotka (Marcin).

Oto fotorelacja z wieczoru:

 

I Pierwszy Piątek Miesiąca, 5 lutego 2021r.

Idea narodziła się gdzieś na pograniczu płatów czołowego i skroniowego lewej półkuli mózgu Grzegorza pod koniec 2020 roku. Pandemia opóźniła inaugurację tych spotkań. W piątek 5 lutego o godz. 18.00 rozpoczęliśmy pierwsze spotkanie w momencie pojawienia się dwóch gości specjalnych Bartka i Łukasza z Warszawy. Zgotowali niezłą niespodziankę.

Tematem PPM 1 były filmy LGBT. Tomasz i Grzegorz spędzili kilka poprzedzających tygodni na oglądaniu i wybieraniu „odpowiednich” filmów, by one swoim tematem, kunsztem stworzenia, klimatem, grą aktorską, krajobrazami … czymkolwiek były warte zaprezentowania w czasie tego wieczoru. Wybrać było trudno, ale się udało.

W czasie wieczoru obejrzeliśmy 3 filmy:
1. „Mario” w reż. Marcela Gislera, szwajcarski film z 2018 roku poruszający temat homoseksualizmu wśród piłkarzy. Jest uczucie, walka o sukces na boisku i grę w zespole pierwszoligowym. Jest też zmierzenie się dwóch głównych bohaterów z chyba najbardziej skostniałym podejściem środowiska do sportowców lgbt uprawiających piłkę nożną.
2. „Na końcu świata” w reż. Omara Hidalgo, chilijski film z 2019 roku przenoszący nas w przepiękne krajobrazy południowego Chile. Film pozwala zastanowić się czy każda prawdziwa miłość jest tak silna, by warto dla niej przebudować całe swoje życie, przeprowadzić się na koniec świata, zrezygnować ze swoich życiowych planów, rozstać się z rodziną?
3. „Fatalny układ” w reż. Leona Lopeza, brytyjski film z 2014 roku pobudza nas do refleksji czy w imię miłości możemy ranić naszych najbliższych? Trzyma w napięciu, zaskakuje zakończeniem.

Wszystkie 3 filmy w ocenie uczestników PPM1 otrzymały noty powyżej 4 pkt na 5 pkt.

W PPM1 wzięło udział 8 osób. Rozkoszowaliśmy się przygotowanymi daniami:
I miejsce – zimnymi nóżkami (zylcem) w wykonaniu Ewuni i Piotrusia;
II miejsce – zapiekanką ziemniaczano-mięsną – Wojtek M;
III miejsce ex aequo – lazanią (Marcin Z), bograczem (Tomek i Grzesiek) i grzankami z gruszką, serem pleśniowym i pesto (Bartek i Łukasz),
IV miejsce – ślimaczkami z serem i szynką (Michał).

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://omsk.com.pl/wp-content/uploads/2021/02/DSC02906-—-kopia_800x600.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 460px;}