Frankfurt nad Menem 2012

FRANKFURT nad Menem -13/15 kwietnia 2012r.

Krótkim wypadem do miasta „przesiadkowego” postanowiliśmy uczcić naszą 13 rocznicę.

Dlaczego „przesiadkowego” ? Każdy, kto podróżuje w świat z Gdańska wie, że najlepsze i najtańsze połączenia oferuje przeważnie Lufthansa. I skoro leci się Lufthansą to trzeba przesiąść się albo w Monachium albo właśnie we Frankfurcie. Dotychczas dobrze znaliśmy to lotnisko i nic więcej …

Kto mnie zna, wie też o moim „hoplu” na punkcie latania i samolotów. Z rozkoszą więc zarezerwowałem hotel na lotnisku. Tym sposobem spaliśmy w Hilton Garden Inn Frankfurt Airport. Szczerze – polecam !  S-bahn z lotniska na kolejowy dworzec centralny w mieście jedzie 11 minut ! Na dodatek wybraliśmy się na 45 minutową wycieczkę z przewodnikiem po lotnisku … Super ! Oglądaliśmy Airbus 380.

Podróż 13 kwietnia w piątek ??? Była na szczęście udana. Tego dnia podróżował też Piotruś G. z Gdańska do Waszawy o 13.00 (nowymi liniami OLT EXPRESS) z gate 13 !!! Na szczęście nie miał fotela 13. Na lotnisku bawił też z nami Pawełek Z. lecący do Hamburga (Jemu gorzej się za to wracało w niedzielę … WIZZAIR miał tylko 6 godzinne opóźnienie).

A sam Frankfurt ? Cóż, dość ciekawe niemieckie miasto … z dużą przyjemnością można tam spędzić kilka dni.
Nie polecamy HOP ON HOP OFF buses (city sightseeing) – spokojnie samodzielnie można pospacerować i wszystko zobaczyć.

Nie warto korzystać z sightseeing by boat – PRIMUS LINE – widoki z rzeki nie są oszałamiające.
A co warto zobaczyć ??? Gdzie warto dotrzeć ???
– pójść na „historyczny spacer” po frankfurckich kościołach  (St. Katharinenkirche, Liebfrauenkirche, Heiliggeistkirche,  Deutschordenkirche, Dreikoningskirche, St. Leonhardskirche, Alte Nikolaikirche, Kaiserdom).
–  Römer i Römerberg (ratusz i stare miasto)
–  muzeum karykatury (Muzeum fur Komische Kunst)
–  dom i muzem Goethego
–  ogród botaniczny (Palmengarten)

GRZESIEK & TOMEK

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://omsk.com.pl/wp-content/uploads/2018/01/f456.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 460px;}