Dwór Udrycze 2012

Termin: 4 – 10 kwietnia 2011r. (Wielkanoc 2012).

Osoby:  Maria i Józio (Dzierżoniów); Marek i Krzyś (Warszawa); Tomek i Grzesiek (Gdynia) oraz Paweł & Paweł (gościnnie).

Miejsce:  Dwór Udrycze (www.udrycze.pl)

Udrycze koło Zamościa leżą w malowniczej dolinie między dwoma wzgórzami, u wrót Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego. Zespół dworsko-parkowy, w którym się zatrzymaliśmy, znajduje się na stoku jednego ze wzgórz, łagodnie opadającym ku rzeczce Ferens, płynącej dnem doliny. W należących do zespołu zabytkowych budynkach, otoczonych wspaniałym, starym parkiem, mieszczą się pokoje gościnne, łączące walory tradycji ziemiańskiej z wygodami nowoczesności. Marek i Krzyś zamieszkali w barokowej oficynie, natomiast Marysia, Józio oraz Tomek i Grzesiek rozkoszowali się wnętrzami XIX-wiecznego domu administratora majątku. Sam Dwór, w którym do końca zeszłego roku szkolnego funkcjonowała jeszcze szkoła podstawowa, obecnie jest w trakcie remontu. Efektów tej rewitalizacji nie można oczekiwać wcześniej niż za 2-3 lata …

Wieprz – nasze wrażenia :

Marek : Zakakujący Wieprz wijący się między pagórkami Zamojszczyzny zachęcający do degustacji „wilgoci wąwozu”. A co to jest ? – rozwiązanie zagadki w Guciowie na spływie.

Krzyś : Wąska, piękna, pociągająca, tajemnicza z dala od wielkich osad ludzkich – jednym słowem warta zobaczenia.

Tomek : Jaka nazwa taka rzeka. Mętnie to widzę. Ale rzeka się obroni.

Marysia : Jest piękna jak Józio, tylko Józio ma mniejsze zakola.

Grzesiek : Jak uda się wszystko zorganizować jak planuję – to otoczka na pewno będzie fascynująca … a sama rzeka ??? Czasami poierwsze wrażenia mylą … Nie jest to miłość od pierwszego wejrzenia.

Wydarzenia :

  • nocleg w Wilanowie – zimne kurze nóżki oraz sałatka, która była za słona dla Redaktora (nawet we śnie)
  • nowy mieszkaniec na Sytej – Gutek Naleśnik
  • najzimniejsza jak dotychczas Wielkanoc
  • szczebrzeżyńskie chrząszcze prezentowane przez Pawła
  • nadmierna religijność mieszkańców Udrycz (kilkukrotny codzienny udział w nabożeństwach)
  • walka Krzysia z mrówkami
  • pyszne ciasta Babci Pawła z Udrycz
div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://omsk.com.pl/wp-content/uploads/2018/01/udrycze.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 460px;}