25 lecie OMSK – Krutynia 2022

Kochane Spływaczki, Kochani Spływacze!

Serdecznie Was zapraszamy na Zjazd 25-lecia OMSK czyli Olsztyńskiego Międzynarodowego Spływu Kajakowego, który odbędzie się w stanicy wodnej PTTK w Ukcie nad Krutynią w pierwszy weekend września, 2-4.09.2022r.

Warto w ten szczególny sposób uczcić już 25 lat naszego zmagania się z różnymi polskimi rzekami. W OMSKowych spływach uczestniczyło dotychczas aż 125 osób, a najwytrwalsi przepłynęli ponad 2100 km.

Zakwaterujemy się w wyremontowanych 4 osobowych domkach Brda z pojedynczymi łózkami nad samą rzeką Krutynią, będziemy wspominać wszystkie spływy podczas wspólnych biesiad i spacerów, zabawimy się jak to bywało na imprezach pospływowych oraz przepłyniemy 12 km z Krutyni do Ukty.

Ogólny plan naszego spotkania:

2 września 2022 roku (piątek) – przyjazd i rozgoszczenie w domkach, nocne dyskusje. Kolacja w godzinach 18-23 podana będzie w formie ogniska z bufetem zimnych przekąsek oraz z daniem na gorąco.

3 września 2022 roku (sobota) – to super dzień spędzony razem przypominający wszystko, co najlepsze na spływach.
Po śniadaniu (godz. 8-9) podanym w formie szwedzkiego stołu zostaniemy przewiezieni autokarem do stanicy wodnej w Krutyni, skąd wypłyniemy na rzekę. W swoim własnym tempie każdy kajak pokona 12 km dzielące Krutyń z Uktą, tak by zdążyć na lunch serwowany w godzinach 13-15.
Popołudnie spożytkujemy na rozmowy, odpoczynek, spacery oraz przygotowanie się do uroczystego wieczoru z kolacją i muzyką na żywo (DJ) w godzinach 18-2. Na kolację będą serwowane dwa dania na ciepło, trzy przystawki na zimno, dwa ciasta oraz kawa, herbata i soki owocowe.

4 września 2022 roku (niedziela) – by po tak wesoło spędzonej nocy nie musieć zbyt wcześnie otwierać oczu spotkamy się na pożegnalnym brunchu w godzinach 9-11 podanym w formie szwedzkiego stołu.

Podczas całego pobytu alkohol będzie dostępny do zakupu w barze stanicy lub będzie można w czasie sobotniej kolacji konsumować własny alkohol za symboliczne 5 zł „korkowego” od osoby (płatne na miejscu).

Chcielibyśmy zarezerwować całą stanicę PTTK Ukta na weekend 2-4 września tylko dla OMSK. Dlatego wymaga to  naszych decyzji do końca 2021 roku, tak byśmy byli pewni ilości osób chętnych na uczestnictwo w tym spotkaniu.

Koszt całego pobytu (noclegi, wyżywienie, impreza z DJ, transport autokarem, wypożyczenie kajaków) bez alkoholu oszacowany jest na ok. 480-500 zł – po cenach tegorocznych. Właścicielka stanicy zastrzega sobie prawo do nieznacznego podniesienia tego kosztu w 2022r.
Uczestnictwo w 12 km spływie Krutyń-Ukta nie będzie obowiązkowe, choć mile widziane. Osoby nie płynące w sobotnie przedpołudnie będą miały czas wolny w stanicy, a ich koszt pobytu będzie pomniejszony o koszt wynajęcia kajaka i transportu (ok. 50 zł).

 

Chęć uczestnictwa potwierdzamy wpłacając kwotę 160 zł/1os., co odpowiada 2 noclegom, na konto Grzegorz Szczypiór  mBanku : 61 1140 2004 0000 3002 0544 6041.
Bardzo proszę o dokonanie wpłaty w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 grudnia 2021 roku.


Jeżeli zgromadzimy wystarczają ilość osób i zarezerwujemy stanicę na wyłączność – zwrot 160 zł przy późniejszej ewentualnej rezygnacji będzie uzależniony od znalezienia osoby „na zastępstwo”.
Płatność pozostałej kwoty, po jej ostatecznym wyliczeniu będzie wymagana do połowy czerwca 2022 roku.

Zapraszamy nie tylko byłych uczestników naszych spływów, ale również ich osoby towarzyszące, które niekoniecznie były już z nami na spływie. MAMY NADZIEJĘ, ŻE PO TAKIM WSPÓLNYM WEEKENDZIE JUŻ ZAWSZE BĘDĄ CHCIAŁY Z NAMI SPŁYWAĆ!

Jeżeli ktoś z Was nie ma możliwości uczestniczenia w tym wydarzeniu, bardzo proszę o zwrotnego maila, abym wykreślił z listy i nie wysyłał już innych wiadomości w tym temacie.
Kontakt: g.szczypior@osseum.pl 600-795-576

A tak oto wygląda obecnie stanica wodna PTTK Ukta:

 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://omsk.com.pl/wp-content/uploads/2021/10/IMG_1321-1_600x400.jpg);background-size: cover;background-position: center bottom;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 460px;}