Sztokholm 2008

CST CZERWIEC 2008 SZTOKHOLM
4 – 8 czerwca 2008 r.

Wypłynięcie z Gdyni : 4 czerwca (środa), promem towarowo-osobowym Finnarrow, godz. 2.00, (zbiórka była pod bazą promową w Gdyni o 0.30 w nocy z 3/4 czerwca).

Powrót do Gdyni : 8 czerwca (niedziela), znanym nam już z ubiegłorocznej wyprawy promem Stena Baltica, godz. 7.30.

W czasie naszego wyjazdu panowała większa dowolność i samodzielność niż w czasie podboju Olandii rok wcześniej. Oczywiście na wszystkie dni został zaplanowany program zwiedzania i nasz kochany Tomaszek Avocado uchylił nam wiele z tajemniczości Sztokholmu (nie tylko za dnia) i Szwecji. Z racji łatwości samodzielnego przemieszczania się metrem nie musieliśmy wszędzie i zawsze wszyscy razem się udawać.

4 czerwca spędziliśmy w podróży do Sztokholmu. Pojechaliśmy trasą E22 wzdłuż wybrzeża kilkakrotnie zatrzymując się na krótkie zwiedzanie, rozprostowanie nóg i papierosa. Były to przystanki m. in. w Kristianopel, Vastervik, Soderkoping i Norrkoping. Karlskronę i Kalmar ominęliśmy, gdyż te miasta poznaliśmy w ubiegłym roku.
Środa jest w Szwecji nazywana mała sobotą, więc zapełniają się wieczorem kluby – dlatego po dotarciu do stolicy kilka osób udało się na podboje …

5 czerwca zwiedzaliśmy długo i namiętnie Sztokholm.

6 czerwca najjaśniejszym punktem dnia były uroczyste obchody szwedzkiego święta narodowego,  Dnia Flagi, które odbywały się w obecności króla Karola XVI Gustawa, królowej Sylwii i następczyni tronu (księżniczki Wiktorii), a wszystko to oczywiście w Skansenie …

7 czerwca, dzień powrotu – przedpołudnie spędziliśmy w mieście, a potem był pospieszny powrót późnym popołudniem do Karlskrony najkrótszą drogą.

 

Niekwestionowaną atrakcją były nasze noclegi w Sztokholmie, w byłym więzieniu dla kobiet przerobionym na hotel.

Uczestnicy (31 osób) : TO & MG, RM, MŚ, GS & MS, MG, AG, KK, LG & JK, DS. & AP, DR & BW + 2 przyjaciół Po z chłopakiem z Berlina, MMM & KM, KM & MZ, AB & PP, PŁ, PC, AL, JP & JM, KP, GS & TK.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://omsk.com.pl/wp-content/uploads/2018/04/IMG_1144_1024x768.jpg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 460px;}