St Petersburg 2018

St.Petersburg-Rosja
27.04-01.05.2018
uczestnicy: Lech i Jacek

Do Petersburga polecieliśmy naszym przewoźnikiem narodowym czyli LOTem. Podróż trwa 1.55 minut. Samolot ląduje na lotnisku Pulkovo, z którego do centrum miasta dojechać można autobusem lub marszrutką do stacji metra Maskowskaya i później skorzystać już z 5 linii metra, oraz busów, tramwajów lub marszrutek.
Dzisiejsza Wenecja Północy leżąca na kilkudziesięciu wyspach spiętych pięknymi mostami jest 8 na świecie miastem najchętniej odwiedzanym przez turystów i wyprzedza nawet stolicę Rosji.
My skupiliśmy się na perłach tego cudu urbanistycznego i w kolejnych dniach naszego pobytu odwiedziliśmy Ermitaż ( pałac Zimowy zbudowany dzięki carowej Elżbiecie a przez carycę Wielką przekształcony w muzeum, które dziś jest 3 co do wielkości w świecie ), twierdzę Pietropawłowską ( kolebkę miasta na wyspie „zajęczej” ), sobór Św. Izaaka ( jedna z największych katedr świata ), Sobór Kazański ( budowę zlecił na wzór bazyliki św. Piora w Rzymie car Paweł I ) , cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego (upamiętnia miejsce śmiertelnego zamachu na cara Aleksandra II ), Teatr Maryński ( byliśmy na operze ” Pajace” ), a także 1,5 godzinna przejażdżka łodzią po kanałach miasta ( wspaniałe doświadczenie ),
no i w końcu jedno z najwspanialszych na świecie założeń pałacowo – ogrodowych, Peterhof (położony nad zatoką fińską miejsce do którego absolutnie trzeba się udać!!!)
O Sankt Petersburgu można wiele się dowiedzieć ale na pewno należy to miasto zaplanować na swojej mapie podróży i po prostu w nim być, choć przez chwilę.
Miasto ludzi młodych, otwartych. Wspaniała kuchnia rosyjska i klimat wielonarodowej Rosji.
Absolutnie przyda się znajomość j. rosyjskiego.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://omsk.com.pl/wp-content/uploads/2018/05/IMG_E2775_978x768.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 460px;}